Czy kot w ogóle pragnie zabawek? Po co kotkowi zabawki?

26 września 2018 Off By Sylwester Jaworski

Drapak dla kota – czemu jest konieczny?

Prawdopodobnie każdy chociaż raz widział kota, który wyciągniętymi łapami drapie pewien przedmiot. W domu wielokrotnie ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany sprzęt, i choćby dywan. Stwierdzamy więc często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną spośród wrodzonych czynności, jaką musi robić każdy zdrowy kotek I nie chodzi tutaj wcale o zaostrzenie szponów, ponieważ pazury każdy kot ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym pupil oznacza znane terytorium. Zostawia również ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w celu oznajmienia, iż to jego teren. Gdy pupil w ogóle nie interesuje się drapaniem, stanowi więc to dla nas sygnał, że coś mu przeszkadza. Drapak dla kota postawiony w domu umożliwi ochronić przed zrujnowaniem nasze pufy.
kup zabawki dla kotów sprawdź ofertę sklepu

Drapaki dla kotka dają naszym kotom komfort, są nadzwyczaj pożądane zwłaszcza pupilom mieszkającym stale w lokum.

Drapak dla kota przydaje się i do gimnastyki. Pupil rozpręża mięśnie, a na znacznie rozszerzonych drapakach ma sposobność do mocno złożonych uciech. Odpowiednio jest jak najwcześniej przyzwyczaić kotka do drapaka, aby uchronić przed zadrapaniem fotele lub wersalkę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Zawsze koty drapią przedmioty w miejscu, gdzie regularnie przebywają właściciele, stąd ofiarą może paść sofa w salonie. Koty przepadają również oznaczać znane otoczenie nieopodal drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać dowolne inne stworzenie, na przykład innego kota.

Najlepiej postawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy naszego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najświetniejsze, położone w fatalnym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotka dobrać?
W sprzedaży są dostępne różnorodne typy drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest odporny na zniszczenia i może służyć kotom jako wygodne miejsce do drzemki. Jest to najskromniejsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są ponadto drapaki dla kotów w postaci drewnianego filaru, postawionego na podkładce pionowo albo skośnie, otulonego dzianiną. Takie drapaki można kupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeżeli są bardziej rozbudowane, wyszukane, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na ziemi albo być przymocowany do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak powinien być przystosowany do wielkości kota. Zwykle drapaki dla kotów występują w kilku rozmaitych wymiarach. W sprzedaży są zarówno drapaki dla kociąt również dla hodowli, i również drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest nadzwyczaj duża, mają one najrozmaitsze wymiary, mają różnorakie funkcje oraz akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym stylem również upodobaniami kota. Jeśli pupil kocha dużo odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik lub fotel, gdy jest aktywny i dodatkowo lubi skakać, prawdopodobnie uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie