Skip to main content

Jeśli obawiasz się o jakość świeżo położonego na swoim tarasie kamienia, to możesz zapobiec plamom, zanim się jeszcze pokażą. Rozwiązaniem jest użycie impregnatu do kamienia. Produkty takie, powinny być sprawdzone i odznaczać się wysoką jakością oraz dostępna ceną. Ta druga może być uzależniona od rodzaju kamienia, do którego jest przeznaczona. Wyróżniamy impregnaty do kamienia, piaskowca, granitu, łupka, marmuru i betonu. Należy więc impregnat dobrać zgodnie z podłożem, które posiadamy. Dzięki właściwemu dobraniu impregnatu, będziemy mogli cieszyć się cieszyć się walorami kamienia przez długie lata, zabezpieczając go przed szkodliwym działaniem niekorzystnych czynników. Dobrą praktyką jest również skorzystanie z firmy zewnętrznej np. SpecStone z Krakowa.

spec-stone

Jeśli masz wątpliwości, jaki impregnat wybrać, możesz doradzić się sprzedawcy. Niektóre impregnaty przeznaczone są wyłącznie do ochrony wybranych rodzajów kamienia, inne nadadzą się do wszystkich. Nie każdy impregnat równie dobrze sprawdzi się zabezpieczając kamienie naturalne, na elewacjach, ogrodzeniach czy podłożu silnie alkalicznym. Niektóre z nich nadają się wyłącznie do powierzchni znajdujących się na zewnątrz. Dużo podpowiedzi można znaleźć na forum Muratora: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?125875-IMPREGNACJA-Kamienia

Wytworzona z impregnatu substancja aktywna , zapewni ochronę przeciwko zewnętrznemu działaniu. Czasami nawet spoi kruczące się fragmenty. Co zwiększa wytrzymałość i podniesie mrozoodporność powierzchni. Poza wspomnianymi korzyściami, podkreśli również naturalne piękno kamienia. Podczas wyboru odpowiedniego preparatu warto zwrócić uwagę na czas, który potrzebuje on do pełnego wyschnięcia.

impregnacja kamienia