Jaki warto nabyć żwirek dla kota, czym się podpowiadać przy wyborze?

26 września 2018 Off By Sylwester Jaworski

Żwirek dla kotka

Żwirek dla kotka to konieczne oprzyrządowanie kuwety. Istnieją odmienne warianty żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich przydaje się również do kuwety otwartej, jak i także krytej. Żwirek dla kota posiada taki mankament, że nie można do końca zapobiec jego rozpraszaniu nieopodal kuwety i rozsiewaniu po domu przez pupila.
zamów koniecznie żwirek silikonowy tutaj

Jaki żwirek dla kotka?

Najprościej jest do kuwety nasypać po prostu zwyczajny piach. Lecz na rynku są dostępne różnorodne żwirki dla kotka, znacznie przyjemniejsze w przeznaczeniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają naturalny piasek. Są wygodne dla kotów, które notorycznie wychodzą na zewnątrz i także uwielbiają grzebać w glebie. Takie koty potrzebują mieć w kuwecie coś znanego.

Wprawdzie taki żwirek dla kota szczególnie niespodziewanie zaczyna odrażająco pachnieć, gdyż niestety nie ma możliwości rozdzielenia żwirku zanieczyszczonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy ma formę niewielkich kamyczków. Im owe kamyczki są mocniejsze, tymże żwirek mniej rozprzestrzenia się po pomieszczeniu.

Wszak tenże większy i dodatkowo cięższy jest niewiele korzystny. Kiedy kot odda mocz na taki żwirek, tworzy się bryłka, którą można lekko wyeliminować z kuwety bez konieczności wymiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotka mogą być bezzapachowe lub aromatyczne. Zbiór zapachów jest ogromny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, dobre żwirki dla kota bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla pupila silikonowe wstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odpady na bieżąco, zaś cały żwirek zamieniać co prawie 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotów jest szczególnie ekonomiczny.

Jak go używamy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym miejscu, by woda z moczu szybko odparowała. Niesamowicie renomowane żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy też drewniany żwirek dla kotów. Jest on naturalny, biodegradowalny, można wydalać go do ubikacji. Taki żwirek właściwie wytłumia smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego właściwością jest to, iż najbardziej ze wszystkich żwirków roznosi się po domu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie potrzeba sprzątać po każdorazowym oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery aromatu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specjalne pochłaniacze aromatu i neutralizatory, jakie można łączyć w ograniczonej porcji do żwirku dla kotów. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, że posiadają zarazem cechy oczyszczające.