Pobyty

Pobyt leczniczny w SPA w górach. Pobyt oparty o dietę dr Dąbrowskiej.

Dieta warzywno owocowa została stworzona przez panią doktor Ewę Dąbrowską. Głównym celem tego programu odżywiania jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn i przywrócenie mu naturalnej równowagi. Jakie są zasady diety dr Dąbrowskiej? Czy każdy może ją stosować?

Dieta Dąbrowskiej jest w głównej mierze głodówką, która ma za zadanie usunięcie toksyn z organizmu. Pierwszy etap to intensywne oczyszczanie i trwa od kilku do kilkunastu dni. Następnym krokiem jest zdrowe odżywianie oparte na wartościowych produktach. Lecznicza głodówka przywraca prawidłowe funkcjonowanie organizmu poprzez włączenie tak zwanego trawienia wewnętrznego. Z organizmu usuwane są szkodliwe złogi, zniszczone tkanki i komórki, które zostają wykorzystane jako źródło energii w momencie, gdy nie dostarczamy z zewnątrz innych jej źródeł. Przetworzenie i wydalenie wszystkich substancji zalegających i szkodliwych wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu i włącza naturalne procesy regeneracyjne. Dieta Dąbrowskiej nie wymaga wielu wyrzeczeń i nie jest trudna do przeprowadzenia. Zalecane produkty są powszechnie dostępne, nie powinny także towarzyszyć nam objawy towarzyszące niektórym dietom jak np. ciągłe uczucie głodu, senność, zawroty głowy. Program odżywiania stworzony przez dr Dąbrowską dostarcza organizmowi dużych ilości błonnika, dlatego nie odczuwamy głodu i nie mamy chęci do podjadania. Dieta warzywno owocowa jest polecana nie tylko dla osób otyłych, ale również dla tych, które cierpią na różne dolegliwości zdrowotne: osłabioną odporność, schorzenia układu nerwowego, problemy z gospodarką hormonalną, problemy metaboliczne. Program odżywiania dr Dąbrowskiej poprawia ogólną kondycję organizmu. Osoby stosujące dietę mają więcej energii do działania, a także lepiej śpią. Dodatkowo, obserwuje się znaczną poprawę pamięci i kojarzenia, poprawę nastroju i spowolnienie procesów starzenia się organizmu. Wpływa także korzystnie na cały układ nerwowy i hormonalny.

Turnus rehabilitacyjny to idealna opcja dla chorych chcących choć trochę poprawić swój stan zdrowia. Połączenie swego rodzaju wakacji z zabiegami rehabilitacyjnymi, to opcja dla wszystkich, którzy chcą wypocząć i jednocześnie nieco wyzdrowieć. Jak znaleźć ośrodek rehabilitacyjny, który organizuje takie turnusy?

Jeśli ubiegamy się o dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego ze środków PFRON, jedyną możliwością jest zapisanie się na turnus w jednym z ośrodków, które znajdują się na liście PFRON. W innym przypadku, wybór zależny jest od nas. Aby jednak nie żałować tego wyjazdu, trzeba wybierać rozsądnie.

Gdzie chcemy jechać?

Turnus rehabilitacyjny to trochę zabiegów i wiele wolnego czasu. Ośrodki rehabilitacyjne nam go nie zajmą. Jeśli chcemy wypocząć, warto na początku zdecydować gdzie. Czy interesują nas góry? A może chcemy wyjechać nad morze lub w inne miejsce? To ważny wybór, który zawęża krąg ośrodków, w których moglibyśmy być.

Na co chorujemy?

Nie każdy ośrodek rehabilitacyjny może być ukierunkowany na rehabilitacje naszego schorzenia. Owszem – ogólną rehabilitację otrzymamy wszędzie, ale przecież nie na tym nam zależy. Szukając ośrodka rehabilitacyjnego, trzeba więc się upewnić, czy dany ośrodek specjalizuje się w rehabilitacji, która byłaby dla nas.

Koszty.

Najtrudniejsze kryterium wyboru. Turnusy rehabilitacyjne kosztują. Jeśli szukamy ośrodka dla nas i cenę turnusu musimy brać pod uwagę. Oczywiście warto pamiętać o oczywistej zasadzie. W sezonie jest drożej, poza sezonem nieco taniej. Turnus rehabilitacyjny poza sezonem to koszt mniejszy o co najmniej kilkanaście procent.

Podsumowując.

Wybór ośrodka, do którego będziemy mogli pojechać na turnus rehabilitacyjny jest trudny. Warto szukać, rozważać różne opcje i wybierać rozsądnie. Dobrze wybrany ośrodek to gwarancja dobrej rehabilitacji, niskich kosztów pobytu i wielu atrakcji turystycznych nie związanych stricte z turnusem. Szukając, bez wątpienia uda się znaleźć ośrodek, który spełnia nasze oczekiwania, zapewnia nam odpowiednią rehabilitację i jest położony w miejscu, w którym dobrze się wypoczywa.