Sklep zoologiczny – co można w nim znaleźć?

Sklep zoologiczny – co można w nim znaleźć?

20 sierpnia 2018 Off By Sylwester Jaworski

Każda osoba, która pragnie zakupić coś związanego ze zwierzętami lub samo zwierze swoje kroki najpierw kieruje do najbliższego sklepu zoologicznego. Sklep zoologiczny jest to bowiem miejsce, które jednoznacznie kojarzy się ze zwierzętami oraz produktami dla nich przeznaczonymi. Co zatem możemy znaleźć w sklepie zoologicznym?

1.Zwierzęta

Każdy sklep zoologiczny w swoim asortymencie posiada przede wszystkim zwierzęta. Głównie są to stworzenia niewielkie takie jak ryby akwariowe, gryzonie (m.in. koszatniczki, chomiki, myszoskoczki itp.), ptaki (m.in. papugi) oraz jaszczurki i pająki. W niektórych z nich można również znaleźć większe zwierzęta takie jak króliki, psy i koty oraz węże.

2.Rośliny

Wydawałoby się, że sklep zoologiczny raczej nie powinien w swojej ofercie mieć roślin, ale jest to błędne myślenie. W każdym sklepie zoologicznym, który w swojej ofercie posiada rybki akwariowe, możemy również znaleźć rośliny przeznaczone do tego samego środowiska. Są to wszelkiego rodzaju rośliny wodne, które umieszczone w akwarium pełnią głównie rolę ozdobną.

  1. „Domki” dla zwierząt

Jeśli dany sklep zoologiczny sprzedaje zwierzęta konieczne jest również aby sprzedawał produkty niezbędne im do przeżycia. Przykładami takich produktów są wszelkiego rodzaju domki dla zwierząt (np. akwaria, klatki dla chomika) i miejsca do odpoczynku (np. legowiska dla psów).

  1. Pożywienie

Oprócz miejsca do życia każdy właściciel chce również zapewnić swojemu podopiecznemu odpowiedni posiłek. Dlatego każdy sklep zoologiczny zaopatrzony jest w różnego rodzaju karmy suche, mokre, przysmaki i przekąski przeznaczone dla różnorodnych zwierząt.

  1. Akcesoria dla zwierząt

Poza podstawowymi produktami, sklepy zoologiczne oferują również mnóstwo akcesoriów dodatkowych. Niektóre z nich są bardziej przydatne (np. smycze, kagańce, poidła itp.) inne trochę mniej (różnego rodzaju zabawki dla zwierząt).

  1. Literatura

W niektórych sklepach zoologicznych można również znaleźć literaturę fachową czyli wszelkiego rodzaju poradniki mające pomóc w prawidłowej opiece nad zwierzętami.

asortyment sklepu zoologicznego

Podsumowując ten krótki artykuł każdy sklep zoologiczny ma bardzo zróżnicowany asortyment. Musi bowiem brać pod uwagę różnorodne potrzeby potencjalnych klientów zainteresowanych różnymi rodzajami zwierząt. Dlatego nie znajdziemy tu tylko i wyłącznie zwierząt, które możemy zakupić lub zaadoptować (niektóre sklepy zoologiczne współpracują ze schroniskami, można u nich więc zaadoptować porzucone psy i koty), ale również i całą „wyprawkę” potrzebną do prawidłowej opieki nad nimi. Dzięki temu potencjalny właściciel nie musi szukać kolejnych miejsc w których kupi podstawowe produkty, ale wszystko znajdzie w jednym miejscu. Nie każdy sklep zoologiczny posiada wszystkie produkty przeznaczone dla każdego rodzaju zwierząt hodowanych w domu, dlatego najlepiej znaleźć taki, który spełni wasze oczekiwania. Warto również na koniec wspomnieć, że nie tylko asortyment jest ważny jeśli chodzi o wybór odpowiedniego sklepu zoologicznego. Ważne jest również, żeby personel sklepu był odpowiednio przeszkolony i umiał dobrze doradzić przed zakupem jakiegokolwiek produktu.