Szampon dla szczeniaka – najważniejsze informacje

Szampon dla szczeniaka – najważniejsze informacje

6 września 2018 Off By Sylwester Jaworski

Szczenięta potrzebują specjalnej ochrony i opieki. Zadbana sierść w jego wypadku jest tak samo istotna, jak w naszym zadbane włosy czy skóra. Wiele osób uważa, że psa można kąpać stosunkowo rzadko, jednak nic bardziej mylnego. Do sierści przyczepia się wiele rozmaitych rzeczy, nie wszystkie będą dla naszego szczeniaka bezpieczne. Nie czyszczona sierść z czasem zacznie zbijać się w kołtuny. To nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim jest to duże utrapienie dla naszego pupila, który gdy na przykład zechce się podrapać nie będzie tego w stanie zrobić i będzie zaczepiać się o sierść pazurami.

Dobry szampon dla szczeniaka. Jaki wybrać?

Na rynku szamponów znajdziemy wiele produktów, które posiadają swoje unikatowe właściwości. Nie bez kozery istnieją również specjalistyczne szampony dla szczeniąt. Sierść małego pieska potrzebuje specjalnej opieki. Zakupując dobry szampon dla szczeniaka na pewno zagwarantujemy mu to i sprawimy, że będzie znacznie szczęśliwszym psem. Szampon taki powinien być produktem delikatnym, który będzie jednocześnie niesamowicie dobrze czyścić. W przypadku delikatnej psiej sierści, nie powinniśmy absolutnie stosować szamponów dla dorosłych psów.

Sprawę wybrania szamponu nieco ułatwiają nam producenci, którzy tworzą produkty dedykowane do konkretnych ras. I tak bez trudu znajdziemy szampony dla prawie każdej rasy, a dodatkowo wiele szamponów posiada przeznaczenie dla konkretnych rodzajów sierści Twojego pupila. Małe szczenięta bardzo często mają skłonności do łapania pcheł i są podatne na wiele innych problemów związanych ze swoją skórą i sierścią. Właśnie dlatego powstały specjalistyczne produkty takie jak właśnie szampon przeciwpchelny, który zapewni nam pozbycie się tych nieproszonych gości, a także sprawi, by pchły przez pewien czas nie dotyczyły naszego psa. Szampony posiadają również szeroką gamę zapachów i możliwości odświeżenia futra psa. Dodatkowo znajdziemy w nich często wiele ekstraktów, które pozytywnie wpływać będą na kondycję sierści i skóry. Odpowiedni wybór na pewno sprawi, że pies będzie w znacznie lepszej kondycji zdrowotnej.

 

obroża przeciw kleszczom dla psa

Kąpiel psa

Oprócz czesania i przecierania sierści na mokro co pewien czas należy zaprosić naszego pupila na kąpiel. Choć nie każdy pies to lubi, jest to konieczne, by stan jego sierści i co za tym idzie, zdrowia był doskonały. Wykąpanie psa bywa prawdziwą przeprawą dla wielu właścicieli. Najlepiej przyszykować wszystkie rzeczy wcześniej. Powinniśmy mieć szampon, ręczniki, przydać może się również ulubiona zabawka psiaka, która sprawi, że będzie się on znacznie mniej stresować sytuacją. Nie powinniśmy przesadzić z ilością wody w wannie, a także powinniśmy delikatnymi kolistymi ruchami przecierać futro psa. Nie należy wykonywać gwałtownych i agresywnych ruchów. Musimy mieć świadomość, że tą sytuacją pies będzie i tak dostatecznie zestresowany. Nasz spokój i opanowanie pozwoli również jemu opanować emocje. Na rynku dostępnych jest też kilka rodzajów wanienek dla psów, które sprawiają, że kąpanie staje się dla niego znacznie mniej stresujące.