Zdrówko kota bądź szczeniaka – która żywność oraz dodatki?

8 lutego 2019 Off By Sylwester Jaworski

Czy sklep zoologiczny to doskonałe miejsce na kupno i także przygarnięcie kota?

Sklepów zoologicznych nie brakuje dookoła nas. Poniektóre zawierają w ofercie tylko rybki, pewne również posiadają ptaki i dodatkowo gryzonie zaś jeszcze inne cechują się autentycznie ogromną ofertą stworzeń domowych. Jeśli uprzednio zdecydujemy się którego kotka marzymy przygarnąć pod swój dach, zwróćmy uwagę na traktowanie zwierząt. Sklep zoologiczny, z którego dostaniemy zwierzaka, powinien idealnie troszczyć się o wszystkich swoich podopiecznych. W odwrotnym przypadku trafić możemy na cherlawe, zmartwione i nieśmiałe zwierzę.

Na co zwracać uwagę

Przede wszystkim należy zwracać na to wówczas czy w sklepie zwierzęta są korzystnie traktowane. Wydaje się to wówczas pewne jednakowoż nie zawszę tak jest. Nadarzają się wypadki dosadnych zaniedbań ze strony sklepów. Możemy w wybranych sklepach, niczym w zoo, podziwiać nietypowe zwierzęta, jakie nie mają tam właściwych warunków życiowych. To wówczas haniebne oraz absolutnie nie pozyskujmy żadnego zwierza z takiego sklepu. Zwróćmy też uwagę na to wówczas czy klatki są wysprzątane i czy zwierzęta które nas fascynują mają dane korzystne jedzenie. Jeżeli cokolwiek wyda nam się podejrzane, porozmawiajmy na tenże temat z kadrą sklepu. Należy pamiętać, że często stworzenia ze sklepu są znacznie strachliwe i dodatkowo problematycznie je ujarzmić. Czytajmy też oceny, jaki dany sklep zoologiczny zawiera w internecie.

Własne zachcianki a rzeczywiste opresje

Sklep zoologiczny może być wyjątkowym terytorium do zakupu nowego wąskiego psa jednak pamiętajmy, że toż nie doświadczona hodowla ani prywatne ogłoszenie, które możemy skontrolować. Na pewno i co najaktualniejsze, jeżeli rozumiemy czego potrzebujemy i także wiemy, że pies będzie u nas poprawnie traktowany to zatem nawet przyjmując ze sklepu w którym warunki były nierozsądne, spełniamy właściwy czyn i także udzielamy im kolejną szansę. Dopóki znajdziemy obrany przez nas sklep zoologiczny, postarajmy się dowiedzieć czym najwięcej o pociągającym nas zwierzęciu. Wraz z kupnem następnego pupilka przyzwoicie gdy wyposażymy się jeszcze we wszystkie niezbędne urządzenia plus żywność. Warto zatem wcześniej wypróbować, czy sklep zoologiczny proponuje wszystkie te rzeczy. Część sklepów oferuje zaledwie drobne zwierzęta. Niestety nie wypatrzymy w nich kota lub piesków. Czasami wszak prowadzone są inicjatywy, w jakich sklep zoologiczny pośredniczy w adopcjach tychże stworzeń. Jeżeli wszak śni nam się pies czy kotek, przygarnijmy takiego ze schroniska czy z ogłoszenia o adopcji. Sklep zoologiczny zaś przyniesie nam karmę prawidłową dla kotów i psa bo są to zatem jedne z szczególnie częstych stworzeń domowych.

https://www.krakvet.pl/bayer-foresto-obroza-przeciw-pchlom-kleszczom-dla-kotow-malych-psow-pg-17601.html obroże przeciw kleszczom

Kuweta dla kotów

Kotki to stworzenia przeważnie domowe, które wyjątkowo wychodzą na zewnątrz. Dla porównania psy wyprowadza się na spacery codziennie, zatem posiadają opcję samodzielnego wybiegania się, a także załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. Domowe kotki niestety takiej szansy nie mają, zatem każdy mądry właściciel powinien obiecać im komfort oraz prawidłowe wyposażenie. Do wielu towarów, które konieczne są dla pupila, przynależą między innymi miski, zabawki, posłanie plus bezsprzecznie kuweta. Owa ostatnia jest potrzebna dla zachowania czystości w wnętrzu lub domu, zaś też, aby umożliwić mruczkowi odpowiedni komfort. W mnogości artykułów przeznaczonych dla kotów znajduje się również multum kuwet. Są różnorodnego typu, wielkości i kształtu, jak także głębokość. Nic dziwnego zatem, iż posiadacze kota ogromnie często posiadają problem z wyborem dobrej kuwety dla swojego kotka.

Jaka winna być adekwatna kuweta?

W zależności od sklepu oraz liczby jego asortymentu możemy zastać kuwety, które będą kwadratowe, okrągłe, prostokątne, oraz także trójkątne. Nadto selekcjonując kuweta dla kota, możemy natrafić na odmienne modele – wersje odkryte, z zamykanym wejściem, z drzwiczkami bądź bez. Szczególnie łatwo pogubić się w ilości i także modelach, zatem przed wyborem kuwety warto zobaczyć teksty informacyjne. Odpowiednia kuweta na kotów powinna wyróżniać się odpowiednią głębokością, oraz przede wszystkim wysokością. Dla kotów ma to wówczas niezwykłe znaczenie ze względu na to, że z natury są to wielce czyste stworzenia, które potrzebują posiadać dostarczone odpowiednie warunki do domowej higieny. Wbrew pozorom kształt kuwety też ma znaczenie. Przede wszystkim potrzebujemy wziąć pod rozwagę wiek pupila i także jego możliwości. By również sobie umożliwić komfort, musimy zastanowić się, gdzie w pomieszczeniu albo budynku położymy kocią kuwetę. Takie rozważania dopomogą w doborze prawidłowego rozmiaru.

Najczęstsze błędy przy wyborze kuwet

Do jednych z najcharakterystyczniejszych grzechów przy doborze kociej kuwety jest nieprzystosowanie do wielkości. Którykolwiek kot podczas załatwienia własnych codziennych spraw fizjologicznych potrzebuję przestrzeni. Z powodu za krótkiej kuwety kot może prawdopodobnie odczuwać dyskomfort, co w efekcie może doprowadzać do załatwiania swoich spraw poza określonym polem. Kolejnym z najpospolitszych grzechów przy doborze kuwety jest jej postać. Niestety nie każdy pupil potrafi i dodatkowo lubi korzystać a z kuwety z drzwiczkami albo z przykryciem. By zapobiec tegoż braku, należy przemyśleć, czy nasz pupil uwielbia zamknięte przestrzenie oraz czy czuję się w nich komfortowo. Kłopotem są także drzwiczki, bowiem niektóre koty nie umieją ich używać. Szczególnie wówczas mijają swoją toaletę, zaś potrzeby higieniczne umieszczają na naszych dywanach albo chodniczkach łazienkowych. Zasadniczo typ kuwety nie stanowi ogromniejszego znaczenia, dla kotka liczy się ilość miejsca i głębokość. Typ z powodzeniem możemy wybrać pod swoje sprawy oraz miejsce. Kolejnym błędem właścicieli kotów przy urządzaniu stanowiska higieny jest wybór dobrego żwirku. Winien on spełniać oczekiwania kotka, nie powodować uszkodzenia łapek, i przede wszystkim pochłaniać zapach i wilgoć. Dobór żwirku to jednakże wątek na indywidualny wpis.

Co staje się też istotne przy wyborze kociej kuwety?

Każdy gospodarz kota winien pamiętać, że występuje powszechna wytyczna dotycząca kociej kuwety. Kuwety w mieszkaniu powinno być tyle ile jest kotów i jeszcze jedna sztuka. To zatem kot bezapelacyjnie rozstrzyga, gdzie będzie załatwiał swoje sprawy fizjologiczne, stąd powinniśmy dać mu propozycję wyboru, i w razie konieczności zmiany miejsca. I także ostatnią wyjątkowo istotną rzeczą stanowi regularne sprzątanie i także mycie kociej kuwety. Pupil, który nie będzie posiadał zagwarantowanych tych kluczowych warunków do życia w domku, z całą pewnością będzie składał nieczystości za kuwetą. W skrajnych przypadkach oznajmi własne niezadowolenie przez załatwianie potrzeb fizjologicznych na pościeli, dywanach bądź w butach.

https://www.krakvet.pl/pedigree-m-151.html pedigree

Troszczymy się o koty z karmą Purina

Karma Purina zaistniała w tworze przeszło osiemdziesięciu lat doświadczeń nad jakością i także trafnym przystosowaniem karmy do potrzeb zwierząt, w zależności od ich wieku, zdrowia, stylu życia. Purina jest jednym z przywódców w niniejszej branży. Nie tylko dotrzymuje wszelakie normy prawne poruszające żywienia pupili, jednakże stara się cały czas dbać i modernizować jakość własnych karm.
Karmy Purina ONE to wówczas specjalistyczne pożywienie dla kota. Marka tworzy wraz z ekspertami i także lekarzami weterynarii nad recepturami, które usprawniają zdrowie i dodatkowo samopoczucie kota. Karma Purina może prawdopodobnie naprawić zdrówko kotów choćby w przeciągu tygodnia. Dzięki artykułom z kolekcji Purina ONE, koty mogą być zdrowsze i także weselsze przez znaczny czas.
Kocięta świeżo narodzone żywią się niewątpliwie mlekiem mamy. Skore do odstawienia od piersi są zaledwie około ósmego tygodnia życia, jednakże po ukończeniu trzeciego tygodnia mogą już stopniowo degustować karmy. Dobra dla kociąt jest karma Purina ONE Junior, która skupia mnóstwo białka i aminokwas zwany tauryną, którego koty pragną do dobrego rozkwitu układu nerwowego, wzroku tudzież serca. Nie należy dokarmiać kociąt żywnością dla dorosłych kotów ani karmą dla szczeniąt. Karmy Purina ONE Junior należy nieustannie stosować kotom od szóstego do dwunastego tygodnia życia. Stanowi to wówczas okres intensywnego rozwoju, w którym kotki dodatkowo potrzebują powiększonej porcji składników odżywczych ujętych w karmie Purina ONE Junior.
Karma Purina ONE Junior jest posiłkiem dogodnym dodatkowo dla kocic w ciąży i dodatkowo karmiących.
Po zakończeniu pierwszego roku życia, należy rozpocząć rozważnie przestawiać kotka na karmy marki Purina ONE Adult. Jej istotne składniki odżywcze to zatem łosoś, wołowina lub kurczak, w wymieszaniu z całymi ziarnami.
Jeśli kot ma tendencję do nadwrażliwości, jest nadwrażliwy na posiłek, odpowiednia będzie dla niego karma Purina ONE Sensitive. Jednak karma Purina ONE Indoor to wówczas dieta idealna dla kotów mało ruchliwych fizycznie, tkwiących w pomieszczeniu. Kotki te sporo czasu przeznaczają na czyszczeniu futerka, co służy występowaniu kulek włosowych w żołądku. Są także narażone na otyłość. Karmy Purina ONE Indoor pozwoli pozostawić właściwą wagę ciała oraz wykluczyć natłok sierści z żołądka.
Purina przedstawia w kolekcji też karmy Purina dla kotków po zabiegu sterylizacji. Sterylizacja pozostawia mnóstwo korzyści kotom, m. in. przeciwdziała kłopotliwym zachowaniom i przedłuża życie. Po sterylizacji tymczasem, koty pokazują silniejszą zdolność do otyłości oraz problemów zdrowotnych układu moczowego. Usunięciem owych kłopotów staje się karma Purina ONE Sterilcat, włączająca łososia i także pszenicę bądź wołowinę i pszenicę.
Z karmą Purina ONE Coat & Hairball możemy wesprzeć kotkowi podtrzymać właściwą skórę, a dodatkowo obniżać powstawanie kulek włosowych. Stanowi to zatem posiłek optymalny dla kotków z nadwrażliwą skórą i dodatkowo niezbyt zdrową sierścią. Dzięki karmie Purina stan skóry i także sierści widocznie się rozwija.
Karma Purina ONE została sporządzona w charakterze ochrony i poprawy zdrowia kota, jest to zatem znakomitej jakości pokarm, który któregokolwiek kotka uczyni radośniejszym.