Skip to main content

Remontując lub wykańczając dom, przychodzi moment, kiedy w końcu musimy wybrać materiał, który znajdzie się na podłodze. Możliwości wyboru jest wiele, ponieważ na rynku dostępne są różne produkty. Możemy zwlekać z wyborem, ale to nic nie da. Samodzielnie powinniśmy podjąć taką decyzję, ale sugerując się oczywiście zdaniem innych osób. Pomocni mogą być sprzedawcy w sklepie, znajomi lub użytkownicy Internetu. Informacje możemy czerpać skąd chcemy, pod warunkiem, że będą one prawdziwe.
Jeśli już znajdujemy się na etapie wyboru podłogi, musimy pamiętać, że najważniejsze jest, aby podłoga spełniała nasze wymagania. Możemy się zdecydować między innymi na panele, deski podłogowe lub płytki. Każdy ten materiał ma swoje wady i zalety. Ale ciężko wskazać najlepszy. To co dla jednych jest wadą, dla innych może być zaletą. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i podejścia.
Jeśli jednak zależy nam, aby nasz dom był zarówno piękny i inteligentny, a zarazem funkcjonalny i łatwy w utrzymaniu czystości to z pewnością powinniśmy pomyśleć o płytkach granitowych. Owszem, ich koszt jest wysoki. Ale jeśli przeanalizujemy sobie wszystkie zalety takich płytek, to stwierdzimy, że cena jest raczej adekwatna do jakości materiału.
Granit jest przede wszystkim produktem naturalnym, ponieważ nie mamy tutaj do czynienia z chemicznymi mieszankami. Jeśli zatem cenimy sobie bliskość natury, musimy też zdawać sobie sprawę z tego, że takie produkty nieco więcej kosztują. Ponadto płytki granitowe są właściwie niezniszczalne. Wymienimy je dopiero wtedy, gdy nam się znudzą. Twardy kamień jest odporny na zarysowania i ścieranie. Doskonale nadaje się na podłogę w miejscach, gdzie codziennie przechodzi tysiące osób. Galerie handlowe, sądy, szpitale to tylko niektóre miejsca, gdzie układany jest granit. Decydując się na ten materiał zaoszczędzimy również sporo czasu na sprzątanie, podczas którego nie musimy się martwić, że zniszczymy powierzchnię środkami chemicznymi. Powiedzmy sobie otwarcie — nie ma takiej możliwości. Szorowanie, detergenty i zabrudzenia nie są w stanie zniszczyć dobrego wyglądu płytek granitowych. Ważna jest również szeroka gama kolorystyczna, która pozwala dopasować kolor do najbardziej wyszukanego wnętrza.
Myśląc o zakupie płytek granitowych nie musimy mieć dylematów. Jeśli tylko posiadamy odpowiednią ilość pieniędzy, możemy być pewni, że nie znajdziemy nic lepszego. Piękno, natura, trwałość — przecież tego właśnie oczekujemy od każdej podłogi.